• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/
Site Haritası
Takvim

Koşta Gel - Komünist Ozan

 


KOŞTA GEL
[1]

 

 

Ateşler önce dağ başlarında başladı yanmaya, tutuştu özgürlük meşalesi kızıl bir kor halinde şehirlere yayıldı. Şehir meydanlarında halaya duruldu, kızıl ateşlerin etrafında, özgürlük halayına, dağ başlarında ateşler yanarken.
Yalımlar gökyüzünü aydınlatırken türküler söylendi. Dağ başlarından şehirlere ulaşan devrim türküleri. Halaylar çekildi türküler eşliğinde kızlı erkekli, inledi meydanlar sesimizden. Şehir meydanlarında halaya duruldu bizimle özgürlük ateşimiz yanarken.
İnsanların gözleri parlıyordu özgürlük ateşimizin parıltıları gibi, umut vardı hep isinde yarına dair. Geleceğe umut ile bakıyorlardı gökleri saran ateşlerimiz yanarken ve hep beraber halaya duruyorlardı kadınlı erkekli özgürlük ateşimiz yanarken. Haydi durma artık umarsızca katıl halayımıza, horonumuza, zılgıtımıza. Sende ses ver dağlarda yana ateşlere ve koş da gel, yüreğinde umut ile coşta gel. Ve dağlara iyi bak, dağlarda olsun gözün kulağın.
Dağ başlarında görürsen bir alev, gel, dağın doruğunda ki ateşi körüklemeye. Körükle ki ateşi daha gür yansın daha da bol olsun alevleri ve kolay sönmesin bu ateş. Ta ki zafer bizim oluncaya dek yansın ışıl, ışıl, aydınlatsın dağların doruklarından tüm köyleri ve şehirleri.
Koş da gel, kırmızı alevlerin yükseldiği yere, önünde ki her engeli aşta gel dağların doruklarına, sevdanı özgürce haykırmaya. Korkma ele vermezler seni orada sadık dostlardır dağlar. Kuytuluklarında yer verirler sana, özgürce yaşaman için.
Düşte gel, mücadelenin yükseldiği meydanlara. Şenliğimiz var meydanlarda. Davul zurna halay çekmeye coşta gel. Zeybeğinle, horonunla, zılgıtınla gel. Yine de sıkılırsan meydanlardan dağların doruklarına gel. Karşılarlar onlar seni tüm dostlu ve sevecenliği ile, dar sokaklarda bekleme koş da gel.
Şehir meydanlarında yanan bir özgürlük ateşi görürsen o ateşi körüklemeye koş da gel. Yüreğinde yanan sevda ateşin ile birleştirmeye gel, zafer ateşimizin daha güçlü yanması, alevlerinin tüm evreni sarmasını ve aydınlatması için. Dağların doruklarında yanan ateşimiz ile kalkmalıyız ayağa buluşmalıyız şehir meydanların da yanan özgürlük ateşleri ile. Durma bir başına dağ, dere tepe aşta gel, bekleyecek zaman geçti koş da gel.
Aşta gel dağların doruklarını. Ve basa, basa gel ayağının yarıklarına. Kanları aka, aka gel, bekleme gel bu ateşi harlamaya, köpekler başlasa da hırlamaya körükle bu ateşi. Ve sonunda yine sevdamız olan dağlara gel. Korkma ele vermezler seni çünkü sadık dostlardır dağlar.
 
Köy, kasaba, şehir deme aşta gel
Çıkmaz sokaklarda durma koş da gel
Dört bir yanda yansın ateşlerimiz
Hep beraber dur halaya coşta gel

 

Komünist Ozan 

21.03.2009- Sarıgazi[1] Sarıgazi de ki Nevroz ateşinden günlüğüme yansıyanlar


Yorumlar - Yorum Yaz
KİTAP SATIŞ
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret151479