• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/

Şahturna

 Dostlar, çok değerli bir Ozan dostumu kaybetmenin derin acısını yaşıyorum. En zorlu dönemlerde beraber pek çok sanatsal etkinlikleri paylaştığım ve çeşitli mücadelelerde ve tutuklamalarda beraber olduğum değerli ozan İHSANİ'yi sevgi, saygıyla yad ediyorum. 
   1970 li cunta dönemlerinde beraber DEVRİMCİ Ozanlar Birliği DEV OZ'u kurarak Anadolu turneleri ile memleketi adım adım dolaştık. Bir çok şehir ve yörede beraber tutuklandık, beraber yargılandık.
 Acı gerçekliğimizi dile getirmekte yarar vardır, gerçek değerlerimiz ancak dünyadan göçünce değerleri gün yüzüne çıkıyor, aranıyor, yad ediliyor maalesef.
Ne acıdır ki, ürettiğimiz ve bedellerini ağır ödediğimiz yapıtlarımızla bir çok sanat kesimi ve bir çok kurumlar devran sürerken; gerçek Ozanlara, yazarlara ve bir çok bedel ödeğenlere ancak dünyadan ardından gözyaşları dökmek ve bir nevi günah çıkarmak pek de etik olmuyor.
Toplumcu Ozanların büyük öncülerinden Aşık İHSANİ dostumun yakın geçmişte Berfin Bahar'da hakkımda yazdığı önemli yazılarından birini paylaşmak istedim, renkli anılarımızı ve değerli sanatını yaşatmak adına.. Ayrıca, İhsani Anma Gecesinde seslendirdiğim İHSANİ eserimizin Youtube deki görüntüsünü de ekliyorum.
Sevgi, saygıyla anıyorum büyük Ozan dostum Aşık İHSANİ Canımızı...

OZAN ŞAHTURNA


 Yazılar Sayfasına Dön
Yorumlar - Yorum Yaz
KİTAP SATIŞ
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret127319
Sitenin içeriğini Beğeniyor musunuz?